Wiele kobiet niezależnie od wieku zmaga się z cellulitem na nogach. Większość z nich pragnie pozbyć się tej niedoskonałości, przypominającej pomarańczową skórkę na łydkach i udach. Wydaje Ci się, że próbowałaś już wszystkiego, a Twoje ciało nadal wygląda tak samo? Czas, aby pomyśleć o profesjonalnych metodach. Przedstawiamy 5 skutecznych zabiegów na cellulit.
Jak powstaje cellulit na nogach?
Cellulit powstaje głównie tam, gdzie występuje duża ilość tkanki tłuszczowej, czyli na udach, brzuchu i ramionach. Może pojawić się również na łydkach i w okolicach kolan. Cellulit na nogach jest szczególnie problematyczny, ponieważ trudno jest go ukryć. Zwykle nie ma jednej konkretnej przyczyny pojawienia się pomarańczowej skórki. Często występuje kilka czynników jednocześnie. Na występowanie cellulitu najbardziej narażone są osoby mało aktywne i niedbające o dietę. W wielu przypadkach o pojawieniu się pomarańczowej skórki decydują predyspozycje genetyczne.
Jak się pozbyć cellulitu na nogach? Polecane zabiegi
Gdy zmiana stylu życia i domowe sposoby na cellulit nie przynoszą efektów, warto skorzystać z pomocy kosmetologii i medycyny estetycznej. W ofertach klinik pojawia się coraz więcej mało inwazyjnych terapii antycellulitowych, a wśród nich na szczególną uwagę zasługują:
Zimne mikrofale
Technologia ta oddziałuje głównie na komórki tłuszczowe – zarówno te, które znajdują się tuż pod skórą, jak i położone głębiej. Urządzenie stymuluje również produkcję kolagenu, co przekłada się na ujędrnienie skóry nóg. Z tego sposobu na cellulit skorzystasz m.in. w Klinice Miracki w Katowicach. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania optymalnych efektów dobierana jest indywidualnie. W wielu przypadkach po 4–6 sesjach cellulit na nogach staje się wyraźnie mniej widoczny.
Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa działa w wyniku podciśnienia wytwarzanego po kontakcie z ciałem, nie dając efektu termicznego, dzięki czemu zabieg jest łagodny dla skóry i można go powtarzać w krótkich odstępach czasu. Na skutek działania tej technologii dochodzi do rozbicia podskórnej tkanki tłuszczowej odpowiedzialnej za powstawanie cellulitu. Fala uderzeniowa umożliwia usuwanie cellulitu w III i IV stadium zaawansowania. Seria zabiegów składa się zwykle z 5–10 sesji.
Endermologia
Masaż podciśnieniowy to jedna z najczęściej stosowanych metod nieinwazyjnej redukcji cellulitu. Endermologia polega na zastosowaniu głowicy wyposażonej w rolki i zautomatyzowaną klapkę. Urządzenie generuje podciśnienie, które zasysa fałd skóry i masuje go w różnych kierunkach tak, by maksymalnie pobudzić tkankę. Endermologia stymuluje krążenie krwi i limfy, redukuje obrzęki, zmniejsza ilość podskórnego tłuszczu i wygładza pomarańczową skórkę.
Drenaż limfatyczny
Jest to nieinwazyjna metoda detoksykacji organizmu i usprawniania krążenia limfy oraz krwi. Drenaż limfatyczny wykonuje się manualnie lub przy pomocy specjalnego urządzenia. Prowadzi do lepszego ukrwienia i odżywienia skóry, uelastycznia i poprawia napięcie tkanek. Konieczne jest wykonanie serii zabiegów, aby z pomocą drenażu limfatycznego pozbyć się cellulitu z nóg. Terapia składa się z 6–10 półgodzinnych sesji.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa to zabieg iniekcyjny, który również pomaga w pozbyciu się cellulitu na nogach. Dzięki wprowadzeniu substancji aktywnych wprost do tkanki podskórnej możliwe jest skuteczne leczenie tego problemu. Efektem mezoterapii na cellulit jest redukcja tłuszczu oraz pobudzenie procesów regeneracyjnych w skórze. Ciało ujędrnia się, a pomarańczowa skórka ulega wygładzeniu.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji odwiedź blog o medycynie estetycznej Find Beauty Expert.
Artykuł promocyjny
Podobne tematy