Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, że zastrzyki do ust są bolesne. Większość lekarzy będzie stosować krem znieczulający przed zabiegiem, który może trwać do 10 minut. To może pomóc Ci się zrelaksować i nie martwić się o ból. Jednak ponieważ usta są obszarem silnie unaczynionym, nakłuwane tętnice i naczynia mogą nadal powodować duży ból. Jeśli jesteś osobą o niskim progu bólu, warto zabrać ze sobą piłeczkę antystresową lub coś, co pozwoli Ci nie przejmować się bólem.
Unikanie leków rozrzedzających krew
Przed zabiegiem powiększania ust należy unikać stosowania leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, ibuprofen i inne podobne leki. Ważne jest również, aby unikać alkoholu. Alkohol zwiększa ryzyko wystąpienia stanu zapalnego w Twoim organizmie, co może dodatkowo pogorszyć efekty zastrzyku. Należy również pić dużo wody, aby wspomóc gojenie. Wreszcie, nie należy masować ust po zabiegu; masowanie ust może przesunąć wypełniacz wokół i wywołać niepożądane efekty – cytat ten jest owocem pracy zespołu redakcyjnego portalu arhungaria.hu.
Ważne jest, aby zrozumieć, że wypełniacze skórne zawierają różne substancje, które mogą powodować tymczasowe reakcje w miejscu wstrzyknięcia. Należy omówić specyfikę swojego zabiegu z chirurgiem plastycznym. Na przykład, niektóre materiały wstrzykiwane są odpowiednie dla młodszych osób, podczas gdy inne lepiej nadają się dla starszych pacjentów.
Ponadto należy unikać przyjmowania aspiryny, meloksykamu i innych leków rozrzedzających krew przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Aspiryna i inne leki z grupy NLPZ rozrzedzają krew i zwiększają ryzyko powstania siniaków. Lekarz powinien również wiedzieć o wszystkich przyjmowanych przez Ciebie lekach, w tym witaminach i suplementach.
Unikanie NSAIDS
Efekty uboczne Restylane są łagodne i zazwyczaj ustępują w ciągu tygodnia w przypadku fałdów nosowo-wargowych i 14 do 18 dni w przypadku ust. Jednakże u pacjentów poniżej 35 roku życia może wystąpić obrzęk i zasinienie. Pacjenci powinni unikać leków z grupy NLPZ przez co najmniej 24 godziny przed i po zabiegu. Należy również unikać słonych pokarmów przez co najmniej 48 godzin przed zabiegiem.
Unikanie witaminy E
Wiele osób odnosi wrażenie, że witamina E jest bezpiecznym i skutecznym wypełniaczem dermalnym, ale to nieprawda. Witamina E może mieć wiele skutków ubocznych, w tym siniaki, alergie i kontaktowe zapalenie skóry. W związku z tym najlepiej jest unikać witaminy E przed powiększeniem ust.
Witamina E może również powodować puchnięcie i czerwienienie się ust. Najlepiej unikać wstrzykiwania witaminy E co najmniej tydzień przed zabiegiem. Zmniejszy to ryzyko wystąpienia obrzęku i zapobiegnie powikłaniom. W przypadku, gdy zdecydujesz się na zastrzyki z witaminą E, najlepiej zasięgnąć porady lekarza.
Unikanie oleju rybnego
Chociaż nie zaleca się unikania oleju rybnego przed powiększeniem ust, może on być pomocny w procesie gojenia. Należy również unikać przyjmowania jakichkolwiek innych leków, które mogą rozrzedzać krew przed zabiegiem. Leki te mogą pogorszyć stan siniaków i obrzęków. Ponadto, najlepiej jest unikać przyjmowania jakichkolwiek środków przeciwbólowych przed zabiegiem. Do wykonania zabiegu chirurg zastosuje znieczulenie miejscowe lub ogólne.
Przez kilka dni po zabiegu może wystąpić obrzęk, ale jest to normalne i nie powinno mieć wpływu na efekt końcowy. Opuchlizna jest normalną reakcją na powiększenie ust i nie utrzymuje się dłużej niż dwa tygodnie. Może jednak spowodować tymczasowy nierówny wygląd, który zniknie po kilku dniach. Z tego powodu należy umówić się na wizytę dwa lub trzy tygodnie wcześniej, aby zminimalizować obrzęk i zasinienie.
Unikanie pincetowania
Zdecydowanie zaleca się unikanie woskowania, pincetowania, wybielania i innych zabiegów usuwania włosów przed powiększeniem ust. Czynności te mogą powodować problemy z gojeniem, infekcje i stany zapalne. Należy również unikać stosowania kremu do depilacji w okolicy wargi. Obszar wokół ust jest wrażliwy, a otarcia mogą spowodować powstanie blizn.
Unikanie woskowania
Przed uzyskaniem wypełniaczy wargowych należy unikać woskowania lub pęsetowania tego obszaru. Procedury te mogą prowadzić do powikłań, w tym infekcji i stanów zapalnych. Dodatkowo, depilacja woskiem może być bolesna. Przed woskowaniem tego obszaru należy skonsultować się z lekarzem. Ważne jest również, aby odczekać co najmniej dwie godziny przed woskowaniem.
Podobne tematy